LogoZC

Ázijské hrušky Nashi(Pyrus pyrifolia)

Ázijské hrušky predtým známe ako jablkohrušky patria medzi najšťavnatejšie ovocie. Pochádzajú z Číny a Japonska. Všade tam, kde sa darí obyčajným hruškám, darí sa aj ázijskym. Plody obsahujú vápnik, horčík, fosfor, meď, mangán, selén, draslík, luteín, cholín, omega 3 a 6 mastné nenasýtené kyseliny, vitamíny B, C, E a K. Sú vhodné pri chudnutí, podporujú trávenie, detoxikujú organizmus a mnoho iného.


Ázijská hruška Nashi

Ázijská hruška Nashi


Nashi hruška je exotické ovocie, ktoré pochádza z Ázie.

Strom: potrebuje plné slnko a pôdu s dobrým odtokom vody. Nenapádajú ich choroby a škodcovia. Dajú sa pestovať na kordónoch. Vzdialenosť medzi stromami je asi 2,5 m. Väčšina druhov je čiastočne samoopelivá, opeľujú sa rôzne odrody navzájom, alebo im stačí na opelenie aj obyčajná hruška napríklad Williamsova.
Plody: sú veľmi šťavnaté, pevné. Dužina bielej farby s vôňou a príchuťou hrušiek, pričom každá odroda má svoju charakteristickú arómu. Najlepšie chutia plody, ktoré dozrejú na strome. Rodia veľmi bohato, pri bohatej násade musíme vyjednotiť plody na vzdialenosť 10 cm od seba. Keď ich chceme skladovať, musia sa oberať tesne pred dozretím. V chladničke vydržia asi 4 týždne.


Pozrite si obrázky.


zahradne@centrum.sk