LogoZC

Figovník predaj
Počas celej sezóny máme na predaj Figovníky ako mladé rastliny. Figovníky sa postupne začínajú pestovať v naších južnejších pestovateľských oblastiach. V severnejších oblastiach sa odporúča ich pestovanie, alebo aspom prezimovanie v skleníkoch. Figa obsahuje 82% vody, 12-23% cukrov, prevažne glukózu a fruktózu, málo vitamínu C, ale celú škálu vitamínov skupiny B. Sú tiež dobrými dodávateľmi minerálov, najmä draslíka, vápnika, horčíka, fosforu, železa a zinku. Sušením sa všetky látky viacnásobne skoncentrujú. Okrem plodov sa v zahraničí používaju na liečenie aj listy, ktoré sa prikladajú na zápaly.


Figovník predaj

Figovník

FigovníkFigovník je subtropická rastlina, do teplejších oblastí.

Ker znáša teploty do -12°C. Vyhovuje mu slnečné stanovište pri južných múroch. Jedna rastlina vytvára samčie aj samičie kvety, ktoré sa vzájomne opeľujú. Preto nie je nutné mať viac rastlín. Rezom podporujeme vytváranie nových letorastov a novú úrodu.
Plody sú stredne veľké až veľké figy zvonkovitého tvaru. Majú sladkú a jemnú dužinu ružovkastej farby. Nezrelé plody zostávajú v zime na rastline. Počas leta dozrievajú postupne. Hlavná úroda začína uprostred júla pozostáva z veľkých plodov.

Pozrite si obrázky.

figovník Ficus Perretta figovník Ficus Carica  figovník Dalmatie  figovník Francesca  figovník Ice Crystal  figovník Brown Turkey  figovník Mary Lane


zahradne@centrum.sk