LogoZC

VINIČ STOLOVÝ A MUŠTOVÝ(Vitis vinifera)

Predávame štepy stolové aj muštové odrody viniča, biele, ružové alebo červené. Z hľadiska dozrievania sú skoré, alebo neskoré odrody. Jesenný predaj viničných štepov začína neskoršie, až od novembra. Na jar sa už sadenice viniča bežne predávajú v sezóne ovocných stromkov.


Vinič stolovýOdrody viniča určené na priamy konzum.


Vinič Moldova

MoldovaVinič Stolový modrý Moldova je stredne neskorá odroda, dozrieva začiatkom októbra. Má veľké strapce, až 1kg, s veľkými, oválnymi bobuľami. Dužina je mäsitá, chrumkavá, šupka je silná a pevná. Má vysokú trvanlivosť a rezistenciu voči chorobám. Úrodnosť je vysoká.


Vinič Tereza

Tereza
Vinič Stolový ružový Tereza dozrieva v druhej polovici septembra. REZISTENTNÉ stolové hrozno s obrovskými strapcami. Charakterizuje bujný rast a vysoké výnosy. Bobule sú veľké, šťavnaté, chrumkavé zeleno-žltej farby. Jeho výhodou z hľadiska pestovania je odolnosťvoči mrazu a chorobám.


Vinič Vostorg

Vostorg
Vinič Stolový Biely Vostorg dozrieva prvej dekáde augusta. Je to veľmi skorá odroda stolového viniča s vysokou rezistenciou voči chorobám a mrazu. Strapce: veľké až veľmi veľké, v priemere 500 – 700 g. Dužina chrumkavá, svieža, chutná, sladká, šupka stredne pevná.


Vinič Muscat Italia

Muscat ItaliaMuscat Italia je skorá stolová odroda viniča. Strapce sú veľké, 350 - 550g. Bobule sú veľké, pretiahnuté, zeleno žlté, šťavnaté, sladkej muškátovej chuti. Dužina je pevná, chrumkavá. Dozrieva koncom 8 až zač. 9 mes.
Odroda je vhodná do južných vinohradnískych oblastí. Proti zimným mrazom a chorobám je stredne odolná. /p>
Vinič Muscat Italia

Muscat ItaliaMuscat Italia je skorá stolová odroda viniča. Strapce sú veľké, 350 - 550g. Bobule sú veľké, pretiahnuté, zeleno žlté, šťavnaté, sladkej muškátovej chuti. Dužina je pevná, chrumkavá. Dozrieva koncom 8 až zač. 9 mes.
Odroda je vhodná do južných vinohradnískych oblastí. Proti zimným mrazom a chorobám je stredne odolná. /p>
Vinič Phoenix

PhoenixPhoenix je rezistentná stolová odroda viniča.
Strapce sú veľké, 200g. Bobule sú veľké, guľaté, žlté, jemnej muškátovej chuti. Dužina je šťavnatá. Dozrieva v 9 mesiaci. Je vhodný aj na výrobu kvalitného vína.
Dobre odolný proti chorobám a zimným mrazom -30°C.


Vinič Aron

Aron
Vinič Stolový Biely Aron ***


Vinič Arkadia

Arkadia
Vinič Stolový Biely Arkadia ***


Vinič Pölöskei muškát

Pölöskei muškát
Vinič Stolový, Biely, rezistentný Pölöskei muškát. Dozrieva *** Strapce sú strednej veľkosti, rozvetvené s volne uloženými bobulami. Bobule sú veľké, podlhovasté, svetlozelené až žlté. Dužina je šťavnatá, chrumkavá, sladká muškátovej chuti. Šupka stredne tenká, jadierka takmer necítiť.


Vinič Favorit

Favorit
Vinič Stolový Biely Favorit. Dozrieva koncom augusta. Je odolná voči hnilobám. Rodivosť je dosť vysoká. Má veľké strapce s veľkými bobuľami žltej farby, veľmi príjemnej chuti a muškátovej arómy. Šupku má tenkú.


Vinič Attila

Attila
Vinič Stolový Biely Attila. Dozrieva koncom Septembra. Obľubený najmä v domácich záhradkách. Plody sú veľmi príjemnej chuti, muškátovej arómy.


Vinič Pomaranč

PomarančVinič Stolový Biely Pomaranč. Dozrieva v polovici augusta. Skorá odroda, rastie bujne. Strapce má veľké, bobule stredné, guľaté, žlté a šťavnaté. Šupka je tenká, chuť je príjemne aromatická a korenistá.


Vinič Iza Zaliwska

Iza ZaliwskaVinič Stolový Biely Iza Zaliwska je poľská skorá odroda. Dozrieva v polovici augusta.
Rast je stredne vysoký až nízky. Vhodná aj do chladných oblastí, dobe odolná voči chorobám.
Strapce sú stredne veľké kuželovité. Bobule stredné, guľaté, zelené neskôr žlté, šťavnaté s jahodovou príchuťou.


Vinič Prim

Prim (Palatina)Vinič Stolový Biely Prim (Palatina) je maďarská skorá odroda. Dozrieva v auguste až v septembri.
Vhodná aj do stredných oblastí, dobe odolná voči chorobám.
Strapce sú stredne veľké až veľké. Bobule sú veľké, guľaté, jantárovo žlté, sladké muškátovej chuti.


Vinič Belehradský Bezsemenný

Belehradský BezsemennýVinič Stolový Biely Belehradský Bezsemenný. Dozrieva v druhej polovici septembra. Bezsemenná odroda. Strapce aj bobule má stredne veľké. Bobule sú oválne, žltozelenej farby s príjemnou muškátovou chuťou.


Vinič Thompson Seedless

Thompson SeedlessVinič Stolový Biely Bezsemenný Thompson Seedless. Dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra. Bezsemenná odroda. Rastie rýchlo, odolná voči mrazom a hubovým chorobám. Strapce sú veľmi veľké rozvetvené. Bobule sú veľké, chrumkavé, sladké ako med, s muškátovou arómou. Sú výborné aj na sušenie.


Vinič Sugraone Seedless

Sugraone SeedlessVinič Stolový Biely Bezsemenný Sugraone Seedless. Dozrieva od polovice septembra. Bezsemenná odroda, vhhodná do teplejších, alebo chránených oblastí. Strapce sú dlhé, veľké. Bobule sú veľké, chrupkavé, dobrej chuti.


Vinič Crimson Seedless

Crimson SeedlessVinič Stolový Ružový Bezsemenný Crimson Seedless. Dozrieva od polovice septembra. Bezsemenná odroda, vhhodná do teplejších, alebo chránených oblastí. V prvom roku po výsadbe sa odporúča ochrana pred mrazom. Strapce sú dlhé, veľké. Bobule sú ružové, veľké, chrupkavé, dobrej chuti.


Vinič Sultania

SultaniaVinič Stolový Biely Bezsemenný Sultania. Dozrieva koncom septembra. Bezsemenná odroda, obsahuje len zárodky semena. Rastie rýchlo, na mrazy je mierne citlivá. Hnilobe odoláva. Rodí bohato Strapce aj bobule sú stredne veľké žlté.


Vinič Diamant

Diamant
Vinič Stolový Biely Diamant ***


Vinič Julski Biser

Julski Biser
Vinič Stolový Biely Julski Biser ***


Vinič Nero

Nero
Vinič Stolový Modry Nero. Dozrieva v polovici augusta. Na stanovište nieje náročná. Je odolná voči pernospóre a múčnatke. Bohato rodí. Má stredne veľké oválne bobule na veľkých strapcoch. Dužina je chrumkavá šťavnatá a šupka tenká.


Vinič Othello

Othello
Vinič stolový modrý Othello. Dozrieva koncom septembra. Rezistentná odroda, má silný rast. Strapce má stredne veľké. Bobule sú modré, guľaté. Je odolná voči hnilobám. Je vhodná aj na výrobu výna.


Vinič Rizomat

Rizomat
Vinič stolový ružový Rizomat. Dozrieva koncom septembra. Rezistentná odroda. Má vinikajúcu sladkú chuť. Bobule sú veľké guľaté až mierne oválne.


Vinič Suvenir

SuvenirVinič stolový modrý Suvenir. Dozrieva na začiatku septembra. Má stredne silný rast, na stanovište nenáročná. Na mrazy nieje citlivá ani na hnilobu. Strapce má veľké rozvetvené. Bobule sú modré, dlhé valcovité. Šupka je tenká, dužina chrumkavá, chuť príjemná korenistá.


Vinič Kardinal

KardinalVinič stolový ružový Kardinál. Dozrieva začiatkom augusta. Veľmi skorá odroda. Má ružové, oválne, veľké, sladkasté bobule. Chuť je príjemná s jemným muškátovým tónom. Úrodnosť je vysoká.


Vinič Muscat bleu

Muscat bleuVinič stolový modrý Muscat bleu. Skorá odroda, dozrieva začiatkom septembra, vydrží až do októbra. Má stredne veľké tmavo modré, oválne, sladkasté bobule. Chuť je príjemná s jemným muškátovým tónom. Úrodnosť je vysoká.


Vinič Kišmiš Moldavskij

Kišmiš MoldavskijVinič stolový bezsemenný modrý Kišmiš Moldavskij. Dozrieva začiatkom októbra. Bezsemenná stolová odroda s veľkými krídlatými strapcami. S veľkými, tmavofialovými oválnymi, šťavnatými bobuľami sladkokyslej chuti. Je to chutné chrumkavé hrozno.


Vinič Atika

Atika
Vinič Stolový Modry Atika - bezsemenné ***


Vinič muštovýOdrody viniča určené na výrobu vína.


Vinič Chardonnay

ChardonnayVinič Muštový Biely Chardonnay Dorastá 3-6 m. Významná muštová odroda pre výrobu suchého bieleho vína.
Je nenáročná na pôdu. Vhodná aj do chladnejších oblastí. Dozrieva koncom septembra až začiatkom októbra.
Má husté strapce. Stredne veľké guľaté bobule žltozelenej farby. Dužina je mäkká, šťavnatá a sladká.


Vinič Pálava

PálavaPálava je moravská muštová odroda viniča. Strapce sú stredne dlhé, kónické a niekedy krídlaté. Bobule sú svetlo červené so sivým nádychom, oválne. Dužina je biela, šťavnatá, aromatická, s tramínovo korenistou chuťou.
Odroda je vhodná do teplejších oblastí. Proti zimným mrazom a chorobám je stredne odolná. Na jar pučí medzi prvými.
Víno má podobný charakter ako Tramín červený, je jemnejšie než Tramín, korenisté a s výraznou arómou. Má zlatožltú farbu. Vo vôni a v chuti je možné hľadať korenie, muškát a vanilku.


Vinič Hibernal

HibernalHibernal je nemecká muštová odroda viniča. Strapce sú menšie až stredné, valcovité, mierne krídlaté, nahustené. Bobule sú menšie, okrúhle, zelené, neskôr žltozelené.
Odroda je vhodná aj do stredných oblastí. Proti zimným mrazom a chorobám je pomerne dobre odolná.
Hrozno sa zberá v októbri. Víno má ovocnú príchuť po marhuliach, broskyniach a pod. Má zlatožltú farbu.


Vinič Muškát moravský

Muškát moravskýMuškát moravský je česká muštová odroda viniča. Strapce sú stredné až veľké, krídlaté, husté. Bobule sú stredne veľké, guľaté až vajcovité, žltozelenej až žltej farby s jemným voskovým povlakom. Dužina je výraznej muškátovej chuti.
Odroda je vhodná do všetký vinohradníckych oblastí. Nevyhovuje jej suchá pôda. Je menej odolá plesni sivéj a perenospóre. Voči múčnatke je stredne odolná. Odolnosť voči mrazu je do -22 °C. Nie je ohrozovaná jarnými mrazmi.
Dozrieva začiatkom septembra. Víno má príjemnú sladkú chuť. Prenikavú mužátovú vôňu. Má bledo zlatú farbu, je ľahko piteľné.


Vinič Dornfelder

DornfelderVinič Muštový Modrý Dornfelder ***


Vinič Alibernet

AlibernetVinič Muštový Modrý Alibernet ***


Vinič Zweigeltrebe

Zweigeltrebe


Zweigeltrebe je rakúska muštová odroda viniča modrého. Strapce sú stredne veľé, kónické, veľmi husté s krídelkom. Bobule sú malé až stredné, okrúhle, modré, voskovo osrienené.
Proti zimným mrazom je pomerne dobre odolná. Citlivá na neskoré jarné mrazíky. Proti chorobám menej odolná.
Hrozno sa zberá koncom septembra až začiatkom októbra. Víno má atraktívnu rubínovú farbu, výraznú čerešňovú a višňovú vôňu.


Tento tovar je už vypredanýVinič si môžete zakúpiť v nasledujúcej predajnej sezóne.

- jarná začína 1.marca

- jesenná začína 1.novembra


zahradne@centrum.sk